Lifestyle#

סלפי הריון אצלך בסלון

תיעוד הבטן משלב אפס, סלפי שחוסך כסף ולוקיישן טבעי: חמישה טיפים לצילומי מעקב הריון מוצלחים לבד בבית

צילומי מעקב הם אחד הדברים המומלצים בכלל ובהריון בפרט. לצלם אחת לשנה, אחת לחודש, תמיד באותו המקום או עם אותם האנשים, ולאגור חומרים נהדרים ליצירת סרטון דפדוף מהיר או תמונה אחת הכוללת את המעברים. מאחר וצילומי הריון הפכו מסמל סטטוס כמעט למשהו שלא מוותרים עליו (ובצדק), פנינו לאורטל אקרמן, צלמת הריון ומשפחה לקבלת טיפים: "צילומי הריון הם דבר מאד מקובל ומהנה ואני ממליצה לפנות לצלם מקצועי כדי לקבל תיעוד מרהיב. צילומי מעקב הם כבר משהו אחר, שעושים לבד בבית או עם הצד השני בהריון שלך". כמה הנחיות ואת שם:

תכנני מראש את תאריכי הצילום

מהרגע שהחלטת ללכת על זה, קבעי את התאריכים / שבועות ההריון בהם תצלמי. מומלץ לצלם לפחות בחמישה – שישה מועדים שונים במהלך הריון, ולהוסיף תמונה לאחר שהתינוק/ת נולד/ת. כדי לראות את התפתחות ההריון יש לשמור על פער של כמה שבועות בין הצילומים השונים. לדוגמה תכנני צילומים כל  ארבעה- שישה שבועות מתחילת ההיריון – בשבועות 12, 17, 22, 27, 31, 35, 38 ותמונה עם התינוק. הכניסי לך ליומן את זמני הצילום כדי שלא תשכחי. כמובן שאפשר לצלם יותר/ או פחות תמונות, זה נתון להחלטתך.

תמונת התפתחות ההריון לאורך זמן

מעקב הריון

בחרי בגד קבוע לצילומים שגם יגדל איתך בזמן ההריון

אם מדובר בהריון הראשון שלך, את לא יכולה לדמיין איך הגוף שלך יגדל ועד כמה הוא ישתנה. התוצאה היפה ביותר בתמונות תתקבל אם בכולן תלבשי את אותם הבגדים (עד כמה שניתן כמובן). השתדלי למצוא שמלה רחבה או מבד אלסטי שיגדלו יחד איתך או גופיית ספורט מבד נמתח. השילוב האולטימטיבי הוא מכנסי טייץ וגוזיה שחורים, או בצבע נייטרלי שתוכלי להחליף מידה במהלך ההריון. שימי לב לפרטים- במידה והוספת שרשרת / צמיד לצילום תדאגי לענוד אותם כל פעם שאת מצטלמת. אותו דבר לגבי לק או איפור, שיער אסוף או פזור וכו'.

לוקיישן לוקיישן לוקיישן

לרקע התמונה, העדיפי מיקום ניטרלי בתוך הבית, כמו קיר – לבן או עם גימור מיוחד, או פינה מסויימת בחדר שתוכלי לחזור אליה בלי בעיה בכל פעם. אם תחליטי לצלם בחוץ, קחי בחשבון שמזג האוויר משתנה ויכול להיות חם מדי / קר מדי / גשום או מעונן, מה שיכול לגרום לדחייה של צילומים ושינוי במעקב.

תכנני את השעה לפי האור הטבעי

שימי לב שהמקום שבחרת להצטלם בו מואר מספיק. העדיפי אור טבעי והשתדלי לצלם באותה השעה ביום, פחות או יותר. אם בחרת להצטלם בתוך הבית עדיף להשתמש בקיר מול חלון גדול שיציף את הבית באור, ובכל מקרה לא להצטלם בחדר אמבטיה שמואר בנורות ניאון למשל.

היעזרי בחבר או חצובה

בעידן הסלפי מן הסתם את אלופה וגם מתורגלת, ובכל זאת קבלי המלצה להיעזר בחצובה ובטיימר במצלמה, או פשוט צלמי את עצמך דרך המראה. אם החלטת להשקיע בחוויית הצילום ואת שואפת לתוצאה מקצועית ככל האפשר, בקשי מבן הזוג / חברה/ אמא שיעזרו לך בתהליך וגייסי אותם לתאריכים שנקבעו מראש (ראי סעיף 1) . התוצאה שתתקבל תהיה טובה יותר, אבל ליתר ביטחון התאזרי מראש בסבלנות.

וכדי להשלים את התמונה, בשבוע הראשון שאחרי הלידה, צלמי תמונה עם התינוק שלך.

יש לך טיפים נוספים? שתפי אותנו בתגובות

כל התמונות צולמו ע"י אורטל אקרמן, צלמת היריון ומשפחה, ובעלת הבלוג Mamma blog

לעוד השראות כנסי לפינטרסט שלנו:

הוספת תגובה