Beauty#

ויהי עור: כך התגברתי על פצעי אקנה בהריון

אקנה בהריון דבי רוזנפלד
המאפרת דבי רוזנפלד קיוותה שהאקנה יתן לה מנוחה לפחות בהריון, אבל זה לא קרה. איך היא התמודדה והצליחה (!) לשפר את מראה העור ומה המלצות האיפור שלה להריוניות?

היי, אני דבי רוז (רוזנפלד), הריונית בשבוע 31, סובלת מבעיית אקנה. נשמע כמו מונולוג מסרט, אבל אלו הם חיי. אני מתמודדת עם אקנה משנות ה-20 המאוחרות לחיי ועד היום, גם בתקופת ההריון. אם אתן כמוני, זה בטח השלב שאתן נאנחות מהזדהות.

כמובן שטיפלתי אצל מגוון רחב של קוסמטיקאיות החל מקוסמטיקאיות שמטפלות בבית ועד קוסמטיקאיות בעלות שם מוכר וידוע. לתקופות מסוימות זה עזר ומי כמונו, המחוצ'קנות, יודעות כמה אושר זה לראות שיפור בעור. במקרה שלי, זה אף פעם לא טופל לחלוטין ואני נאלצת להתמודד עם זה גם עכשיו בהריון. אבל, היי, רק בתחילתו! כן, כן, יש לנו סוף טוב לסיפור האקנה. אז איך טיפלתי באקנה בזמן ההריון ומה גרם לשיפור? ויש לי בשבילכן גם טיפים לטיפוח ואיפור בזמן ההריון. שנתחיל?

אקנה בהריון דבי רוזנפלד
צילום: אלכס בק

עוד במגזין Glowing Belly:

טבעי זה הכי, אחותי

אני לא צריכה לספר לכן כמה ההורמונים יכולים לשבש את החיים וכמובן משפיעים גם על עור הפנים. הם מוציאים אותנו מאיזון והבעיה המרכזית היא שאנחנו די מוגבלות בתכשירים שאנחנו יכולות להשתמש בהם בזמן ההריון. במקרה שלי, העובדה שלא יכולתי להשתמש בתכשירים חומצתיים אליהם אני רגילה, הובילה אותי לטיפול היחידי שעדיין לא ניסיתי – טיפול בתכשירים טבעיים בלבד שנרקחו במיוחד עבורי.

כיוון שכל אחת מתמודדת עם אקנה או פצעים בדרגות שונות, גם הטיפול הוא אישי ומשתנה בהתאם. לדוגמא, אם מדובר בפצעים שאתן נתקלות בהם לראשונה בחייכן, ולא סבלתן מאקנה בעבר ובמקרים בהם מצב הפנים סביר, אני ממליצה להתחיל עם תכשירים טבעיים. כאלה הנמכרים ברשתות הפארם או אצל קוסמטיקאיות מובחרות, חשוב שיהיו בהם מינימום רכיבים. במצבים חמורים יותר, כדאי להשתמש במוצרים שנרקחו במיוחד עבורכן. כיוון שהטיפולים מותאמים אישית, אני לא רוצה לציין תכשירים ספציפיים וממליצה לחפש את הטיפול הטבעי שנכון לכן.

אקנה בהריון דבי רוזנפלד
צילום: אלכס בק
שקט נפשי והתמדה

העור שלנו בהריון רגיש מאוד, לכן צריך להשתמש במוצרים בהדרגתיות ולבדוק את השפעתם. בשימוש במוצרים טבעיים, כמו במקרה שלי, לקח זמן עד שראיתי תוצאות. אבל הטיפול הטבעי נתן לי שקט נפשי שזה לא פחות חשוב. כידוע, סטרס ולחץ יכולים להחמיר את מצב הפנים. למעשה ממצב של עור מודלק שמתחדש בפצעים באופן יומיומי שמשאירים סימנים וצלקות, כיום אני במצב בו הפצעים יוצאים בתדירות נמוכה אם בכלל, והסימנים על העור מתחילים לדהות. על עור חלק אני יכולה רק לחלום אבל גם על עור נטול פצעים וללא אקנה חלמתי וזה לפחות התגשם. אז לא מאבדת תקווה ומקווה שגם אתן!

העור בקצה המנהרה

כמאפרת מקצועית וכמי שסובלת מעור פנים בעייתי, יש לי המון תובנות בעניין. הניסיון שלי הוא לא רק מלאפר נשים אחרות, אלא להתמודד עם האתגר בעצמי. איפור נכון בהחלט יכול לטשטש את האקנה, ולתת לכן הרגשה יותר נעימה. הנה כמה טיפים באיפור:

  1. הגידו כן למייק-אפ: אני פוגשת המון נשים הריוניות אשר חוות לראשונה פצעים בפנים, נלחצות ונמנעות מלהשתמש במייקאפ. לדעתי, זו טעות – אם נטפל בעור בחומרים טבעיים ונכונים, וננקה נכון את העור אחרי איפור ולפני איפור, לא רק שאין בעיה למרוח מייקאפ על העור אני אפילו ממליצה על כך!
  2. וחשוב שהוא יכיל מקדם הגנה: בתקופת ההריון העור שלנו נוטה יותר לפיגמנטציה. היום יש מגוון מייקאפים הכוללים בתוכם מקדם הגנה והם משמשים שכבה נוספת על העור המגנה עליו מפני השמש. זאת אומרת שאם נוותר על המייקאפ, העור שלנו יותר חשוף ופגיע לנזקי השמש.
  3. ועוד קצת מקדם הגנה: מייקאפ הכולל מקדם הגנה ממש לא חוסך מאתנו לרכוש ולהשתמש גם במקדם הגנה. אנו רוצות להגן עליו אקסטרה, כך שהגנה כפולה עדיפה על אחת. אז לא לשכוח קרם הגנה בכל פעם שיוצאים מהבית ואף לחדשו אחת לכמה זמן. למי שלא הכירה, יש קרם הגנה שקוף שניתן לשים על המייקאפ כך שהוא לא משפיע על האיפור כלל.
  4. איפור טבעי זה מוש: לאחר שניקינו את העור, מרחנו קרם הגנה ומייקאפ הכולל מקדם הגנה בתוכו, אני ממליצה להתאפר ביומיום בצורה טבעית יותר. האיפור יתן חיות ואור לפנים שלפעמים הולכים לאיבוד בהריון (אל דאגה הם יחזרו בשליש השני -מילה שלי!). נשקיע באיפור העיניים קצת יותר ונבליט אותן באמצעות מסקרה טובה שתיתן נפח ואורך לריסים שלנו. נתחם את מסגרת העיניים באמצעות איילנר חתולי סקסי או לחלופין נתחום באמצעות עפרון כהה מעל הריסים (בצורה כזו שידמה איילנר). נוסיף סומק ורדרד שייתן לנו להרגיש קצת יותר סמוקות וחיוניות. ולאלה שלא חוששות מליפסטיק, נגדיל מעט את מסגרת השפתיים עם תוחם עמיד שיישאר איתנו מרבית שעות היום, לםני מריחת האודם.
אקנה בהריון דבי רוזנפלד
אקנה בהריון דבי רוזנפלד

מניסיוני, אחרי השליש הראשון מגיע השליש השני והמהמם בו העור נרגע, מקבל ורדרדות נעימה והופך הרבה יותר קורן. יש לכן שאלות בנושא? מוזמנות לכתוב לי בתגובות.

הכותבת היא מאפרת כלות ערב והפקות אופנה. עקבו אחרי דבי באינסטגרם.

צילום: אלכס בק

הוספת תגובה