Lifestyle#

קורס הכנה ללידה – כל מה שחשוב שתדעי כדי להגיע מוכנה ללידה

קורס הכנה ללידה
למה זה חשוב? קורס קבוצתי או פרטני? איפה עושים את זה? ואם יש קורס און-ליין? -כל מה שחשוב שתדעי על קורס הכנה ללידה

בסוף כל הריון, לשמחתנו הרבה, מחכה לידה. יש לנו כ 40 שבועות פלוס מינוס להתכונן, וכשזה מגיע, זה לא דומה לשום דבר שהכרנו קודם, וברוב המקרים גם לא למה שתיכננו. גם עבור נשים שכבר עברו את זה, כל לידה היא תהליך שלם ומלא, עם הרבה מאוד סימני שאלה וחוסר שליטה.
אז איך בכל זאת אפשר להתכונן ליום הגדול הזה, למה זה חשוב ומה האפשרויות שקיימות. ביקשנו מרוית שטרן גינת – דולה ומדריכת הכנה ללידה לסקור עבורנו את כל האפשרויות שלכן.

"בואו נהיה כנות –  לידה היא אחד הדברים שלא באמת אפשר להיות מוכנות לו – היא אחד האירועים הכי לא צפויים שיש, ודווקא בגלל זה – אני מאמינה שאם תלמדו מה האפשרויות שלכן, תרכשו כלים שיעזרו לכן, ותכינו את בן או בת הזוג או את השותפים שלכן בלידה, תגיעו עם תחושת בטחון ורוגע ואולי תצליחו, אפילו קצת, להרגיש בשליטה ושותפות לתהליך"

קורס הכנה ללידה בבתי יולדות או קופות החולים

כמעט בכל בית יולדות תוכלי למצוא לפחות קורס הכנה ללידה בסיסי, אם לא מגוון המכוון לסוגי לידות שונים, וגם בחלק מסניפי קופות החולים המקומיות. דרך קופות החולים תוכלו למצוא את הקורסים האלה במחירים מסובסדים מאד ואפילו בחינם במידה ותלדי באותו בית יולדות.  המלצה חמה שלי היא לוודא מראש האם הקורסים מעבירים על ידי פיזיוטרפיסטית המתבססת בעיקר על נסיון אקדמי ופחות על נסיון מעשי או על ידי מיילדת מנוסה ופעילה. עוד הייתי בודקת מי המיילדת ומה הגישה שלה מאחר ולגישה שלה תהיה השפעה משמעותית על המסרים שתקבלו.

היתרון המרכזי בקורסים האלה, הוא שעלותם נמוכה יחסית היות והם מסובסדים. וכן שזו הזדמנות נפלאה להכיר נשים נוספות החוות בדיוק את מה שאתן חוות – לשתף, להתלבט ולשאול שאלות.  בקורס המועבר בבית החולים בו את מתכננת ללדת, יש יתרון בהכרות מוקדמת עם המקום, ובקורס לרוב יש סיור "מודרך" בחדר הלידה והסבר מלא על תהליך הקליטה בבית החולים ברגע האמת

קורס הכנה ללידה בגישות ייחודיות

נכון שנשים יולדות משחר האנושות ושלא ממש אפשר לחדש בעולם הלידה, ובכל זאת – גם כאן יש טרנדים לוהטים :  קורס המתמקד בעבודה גופנית, תנוחות ותנועתיות להקלה על הצירים והתמודדות עם הלידה כחוויה טבעית, או קורס המתמקד בכלים מעולם הדמיון המודרך ליצירת הרפיה ושינוי מחשבתי שיסייע לך לעבור את הלידה כחווייה טובה יותר. כמו בכל טרנד – בדרך כלל מדובר בקורסים יקרים יחסית. חשוב לוודא שהמדריכה שאתם בוחרים היא בעלת נסיון אמיתי בחדר לידה ולא רק תיאורטי וכמובן – לבקש המלצות מנשים שהתנסו בקורס. בנוסף חשוב לוודא שהתוכן שתקבלו בקורס הינו מגוון ולא ממוקד באפשרות אחת כך שתגיעו ללידה מוכנות ולא מקובעות.

לדוגמה קורס של "אמא אדמה" המשלב בין הגישה הרפואית הקלאסית לרפואה טבעית, או קורס הכנה ללידה של "לידה רכה", בגישה המתמקדת בהכנה ללידה טבעית

קורס הכנה ללידה
קורס הכנה פרטני ללידה

בין אם זה כי אתן נשים עסוקות וקשה לכן להתחייב ללוח זמנים של קורס קבוצתי, ובין אם זה כי אתן מעדיפות להשאיר את ההריון ואת הלידה המתוכננת כמשהו פרטי שלכן, קורס הכנה ללידה אישי, המועבר רק לכן ולבני / בנות זוגכן הוא פתרון מצויין.
מדובר בקורס הכנה פרטני ללידה עם דולה או מדריכת הכנה ללידה מנוסה, שנקבע בזמן ובמקום שנוח לכן (לרוב אצלכן בבית), והוא הזדמנות מצויינת לקבל את הידע בצורה מרוכזת המותאמת בדיוק לרמת הידע ולתכנית הלידה המתוכננת שלכן ובלי לבזבז יותר מדי זמן על מפגשים. מתאים במיוחד לנשים שפחות נוח להן לתרגל תנוחות ולשאול שאלות מול קבוצה, או כאלה שהשיח הקבוצתי מעמיס עליהן ולעיתים אף מלחיץ. יתרון נוסף לקורס הכנה פרטני ללידה הוא שבדרך כלל הוא ישלב מענה זמין מהמדריכה לקראת הלידה לשאלות והתייעצויות.

לדוגמה קורס הכנה ללידה פרטני של "גדולה"

קורס הכנה ללידה דיגיטלי / און ליין

תמיד חשבתי שללמד הכנה ללידה בוידאו זה כמו ללמד שחייה בהתכתבות, אבל היום ברור לי שגם לזה יש ערך  – בעולם הדיגיטלי העמוס שלנו, קל הרבה יותר לקבל את המידע מתומצת ומאורגן בשיעורים קצרים ומדוייקים מתי והיכן שתרצו. בקורס הכנה דיגיטלי ללידה קל יותר לחזור ולהיזכר במידע ספציפי בכל נקודת זמן ואפילו מהסמארטפון בחדר לידה. זו הסיבה שחברתי למיזם "פמילי סקול" ויצרתי לראשונה את קורס ההכנה ללידה הדיגיטלי שלי המשלב את האני מאמין שלי ומקיף את כל סוגי הלידה ומגיע עם קבצי חוברת הכנה ללידה כשיעורי בית מובנים ובמחיר נוח מאד.

לדוגמה קורס הכנה ללידה דיגיטלי של פמילי סקול / רוית שטרן גינת

מה הכי חשוב בבחירת קורס הכנה ללידה?

לא משנה באיזה קורס הכנה ללידה תבחרו, מה שחשוב בעיני הוא לוודא ש –

  1. הקורס מועבר על ידי אשת מקצוע בעלת נסיון , וכזו שאתן מתחברות אליה ולגישה שלה
  2. הקורס מקיף מבחינת התוכן שלו
  3. אתן מרגישות בנוח לשאול כל דבר ולהעלות את כל החששות / התהיות שיש לכן

הדבר הכי חשוב לזכור לקראת לידה הוא שאין לכן באמת שליטה על מה יקרה, אתן רק יכולות לנסות לעשות את הטוב ביותר בכל מצב, ושתצאו בידיים מלאות.

הוספת תגובה