Beauty#

איך להסתיר פיגמנטציה בהריון עם איפור?

איך להסתיר פיגמנטציה בהריון עם איפור
בהריון? מזל טוב! יש לך פיגמנטציה. כן, זה אחד הדברים הפחות נחמדים שמגיעים עם ההריון. אבל במקום להתבאס, יש לנו 6 טיפים שווים שיעזרו לך להסתיר כהויות וכתמים

נשים רבות חוות בתקופת ההריון והלידה כתמי פיגמנטציה שמופיעים על הפנים בין לילה. הורמונים, נשמע לכן מוכר? הם אלה שגורמים לשיבושים בעור וכתוצאה מכך להופעת הפיגמנטציה.

הכתמים האלה מתמקמים בדרך כלל במקומות אסטרטגיים כמו עצמות הלחיים, שפה עליונה, מצח ומעל קו הגבות. ועד כמה שזה מבאס לשמוע, הפיגמנטציה והכהויות בדרך כלל לא חולפות מעצמן, גם לא לאחר הלידה. כמובן שניתן לשפר את המצב בטיפולי קוסמטיקה עמוקים יותר, אבל לרוב אי אפשר לטפל בכך בזמן ההריון או אחרי הלידה בזמן שמניקים. זה לא אומר שאין מה לעשות בינתיים. הנה מספר טיפים לשמירה על העור בתקופת ההריון ולאחריו וגם כמה טריקים פשוטים באיפור שיעלימו אותם.

לפני ואחרי | שני לב מאפרת מקצועית מתמחה באיפור לעור בוגר,
הסתרת כהויות כתמים ופיגמנטציה.
ממה חשוב להימנע?

הכלל הכי חשוב הוא להימנע מחשיפה לשמש. כן, זה כזה פשוט. השמש מחמירה את כתמי הפיגמנטציה ואינה טובה לעור הפנים, שרגיש יותר בהריון. הקפידו להישאר בצל, לחבוש כובה ומשקפי שמש ולהשתמש בקרם הגנה המותאם לפנים.

חשוב גם לא להעביר את עור הפנים טיפולים אגרסיביים כמו פילינגים למיניהם וחומרי הבהרה שמעוררים את קצב יצור המלנין בעור ורק יחמירו את הכתמים.

איך בכל זאת תשמרו על עורכן בזמן ההריון?
  • נקו את הפנים בבוקר ולפני השינה על ידי שימוש בתכשיר ניקוי עדין המותאם לעורכן.
  • התאימו לפנים קרמים עדינים המכילים פפטידים וישמרו על לחות.
  • הקפידו למרוח את הפנים בקרם הגנה רצוי 30 SPF ומעלה (יש גם מייקאפ עם הגנה).
קרם CC עם מקדם הגנה SPF 50 של חברת HL
מחיר: 199 ₪ | 50 מ״ל
6 טיפים שווים להסתרת פיגמנטציה בהריון באמצעות איפור

1. פריימר: יש למרוח לאחר השימוש בקרם הגנה שמותאם לעור הפנים שלכן או במייקאפ שיש בו מקדם הגנה. מטרת הפריימר הוא להכין את עור הפנים למריחת המייקאפ ולקבע אותו טוב יותר על עור הפנים. חשוב להתאים את צבע הפריימר לגוון העור. אם אתן סובלות מאדמומיות בחרו פריימר ירוק, ואם אין לכן אדמומיות השתמשו בפריימר שקוף או לבן.

מימין: פריימר, רשת סקארה, מחיר: 39.90 ₪, צילום: קית דגלסמן | משמאל: פריימר, סמאשבוקס, מחיר: 199 ₪

2. קורקטור: חשוב שתדעו – קונסילר לא מעלים כהויות! אם תמרחו על כתמי הפיגמנטציה קונסילר, הכתמים רק יהפכו לאפורים ולא ייעלמו. יתכן והם אפילו יבלטו יותר. על מנת להעלים כהויות יש להשתמש בקורקטור לפני השימוש בקונסילר. הקורקטור הוא מתקן גוון שמגיע בגוון כתום. אתן יכולות גם להשתמש בסומק/צללית כתומה. הניחו את הקורקטור ממש כמו קונסילר על הנקודות הכהות ועל הכתמים וכך תנטרלו את הכהות. את הקונסילר תמרחו בעדינות מעל. הצבע הכתום לא יראה מתחת לקונסילר והמייקאפ.

מימין: קורקטור הצללות לתיקונים, בועז שטיין, מחיר: 143 ₪
משמאל: פלטת סמקים מאסטר בלאש, מייבלים ניו יורק, מחיר: 50 ₪, צילום: יח״צ חו״ל

3. קונסילר: הקונסילר צריך להיות בגוון אחד בהיר יותר מהמייקאפ בו אתן משתמשות. האזור הנכון להנחת הקונסילר הוא מתחת לעיניים ועד גובה אמצע האף ועל עצמות הרקה – בטפיחות עדינות ולא במריחה. דיוק בגוון הוא קריטי להסתרת כהויות ופיגמנטציה, חשוב להשקיע זמן בהתאמת הגוון הנכון לכן.

קונסילר אינפיליבל, לוריאל פריז, מחיר: 39.90 ₪, צילום: יח״צ חו״ל

4. מייקאפ: אל תמרחו את המייקאפ בעזרת הידיים או בעזרת מברשת אלא הניחו אותו בטפיחות על גבי העור בעזרת ספוגית משולשת לחה המיועדת לכך. הספוגית מאפשרת לשלוט בכמות המייקאפ הרצויה בכל הפנים ובעיקר באזורים בהם יש קורקטור כתום. שימוש במייקאפ יתן גוון אחיד לעור, ולרוב גם יעניק הגנה נוספת מהשמש (אם הוא מכיל מסנן קרינה).

מייקאפ נוזלי, סטודיו פיקס, מחיר: 192 ₪

5. פודרה: בחרו בפודרה שקופה שמגיעה במרקם של אבקה או אבן ותפקידה לקבע את הבסיס. השתמשו במברשת סומק רחבה והברישו את הפנים בעדינות, ממש כמו ריחוף על הפנים. זאת על מנת לפזר את הפודרה בצורה נכונה ולא למרוח או להזיז את הכיסוי של הפיגמנטציה.

פודרה, שיק, מחיר: 70 ₪, צילום: אלון גנון

6. לסיום, השתמשו בצלליות עדינות, מסקרה, סומק וכמובן אודם לפי החשק והטעם.

מימין לשמאל: סנאפסקרה מסקרה, מייבלין ניו יורק , מחיר: 35 ₪, צילום: יח״צ חו״ל | מסקרת ווינגס עם אפקט הפרפר, לוריאל פריז , מחיר: 52 ₪, צילום: מוטי פישביין | ליפסטיק, קליניק, מחיר: 109 ₪ | שפתון קולוריש מאט, לוריאל פריז, מחיר: 55 ₪, צילום: יח״צ חו״ל | פלטת צלליות, פופה, מחיר: 189 ₪, צילום חו״ל

נכון, פיגמנטציה לא עוברת ברגע שילדת (כמו הרבה תופעות לוואי אחרות של ההריון…) אבל החדשות הטובות הן, שלאחר הלידה תוכלו להתחיל לטפל בעורכן כמו שצריך כולל טיפולי הבהרה. בינתיים תתאפרו נכון כדי להסתיר את הכתמים העקשניים.

  • שני לב היא מאפרת ומעצבת שיער בעלת סטודיו לאיפור מקצועי, תסרוקות וציורי פנים.
    מתמחה באיפור לעור בוגר, הסתרת כהויות כתמים ופיגמנטציה.

הוספת תגובה