Lifestyle#

"לא חשבתי שאהיה אמא כל כך צעירה"

טל בן חיים בהריון
טל בן חיים ממשיכה לדגמן, לעבוד ולהתאמן, ואין לה כוונה לעצור עד הלידה. על הריון בגיל צעיר, בן זוג המבוגר ממנה משמעותית, ועל החלום לעסוק בתזונה וספורט.

טל בת 25, דוגמנית, גרה בתל אביב, נשואה כשנה, ונמצאת בשבוע 34 להריון בזמן הראיון איתה. היא יפה, רגועה מאוד, ומנהלת שגרה שהריוניות רבות יכולות רק לחלום עליה. (חמסה חמסה שום בצל)

"עד חודש רביעי לא היה שום סימן פיזי להריון והמשכתי לדגמן ולעבוד כרגיל. מחודש רביעי, כבר היה מעט שינוי, הורדתי קצת הילוך בצילומים, ולקראת השליש האחרון חזרתי לדגמן. הצטלמתי לקמפיין של אבישג ארבל ואני מצטלמת למותג תכשיטים באופן קבוע"

להיות אמא צעירה

טל שומעת לא מעט מהסביבה משפטים כמו – מה בוער לך לעשות ילדים?, חכי קצת, "תחיי את החייים קודם" וכדומה, אבל היא ממש לא מתרגשת מזה. "לא היה לי חלום להיות אמא צעירה, אבל החיים התגלגלו לזה. בעלי מבוגר ממני בהרבה שנים, וכשהחלטנו להנשא, היה לנו ברור שנקים משפחה מהר. בעלי מאוד רצה ילדים, התמזל מזלנו ונכנסתי להריון מוקדם מהצפוי. אני ממש לא מרגישה שאני מוותרת על החיים, להיפך, אני שמחה להיות אמא צעירה עם ים של אנרגיות"
"חשבתי בעבר שלעשות ילד זה בעצם דחיה של המימוש העצמי, אבל היום אני חושבת להיפך, לדחות את הקמת המשפחה בשביל מימוש עצמי זה בעיני בזבוז" 

הריון פוטוגני במיוחד

טל היא מסוג ההריוניות האלה שההריון עובר קצת לידן, במובן הטוב של הדברים. "עד חודש שלישי לא הרגשתי כלום, ולכן גם לא ידעתי בכלל שאני בהריון. מהרגע שגיליתי, הרגשתי בחילות ועייפות, אבל אחרי חודש זה עבר, וזהו"
בחודש שישי טל החלה לדגמן בגדי הריון והצטלמה לקמפיין של אבישג ארבל.

טל בן חיים בהריון
מתוך: צילומים לקמפיין של אבישג ארבל | צילום: שילת מזרחי
ממה את הכי חוששת?

"תמיד הרגשתי שאני במירוץ אישי אחרי שאיפות, להספיק, וכו' וכך זה היה עד החתונה. מאוד חששתי שההריון יקח ממני את המימוש העצמי, השאיפות שלי, את העצמאות שלי. אבל להפתעתי זה ממש לא מרגיש ככה. כשגיליתי שאני בהריון לא רק התכניות שלי השתנו גם התפיסה וההתבוננות על דברים משתנה. הכל הפך פחות לחוץ ואנוכי מבחינתי. וזה לא ויתור של הגשמה עצמית, זה להשתמש בעצמי להגשמה הכי גדולה.

איך ההריון והאמהות ישפיעו לדעתך על ההמשך?

בעולם של דוגמנות ואודישנים יש הרבה חשש ממה הריון ולידה יעשו לקריירה. רוב הנשים בתחום הזה, דוחות את האמהות לגילאים יותר מאוחרים כדי לא לפגוע בקריירה. אני כן רוצה מאוד להמשיך לדגמן גם אחרי ההריון והלידה, ומקווה שאצליח.
הכי חשוב מבחינתי זה להשאר פעילה ולהמשיך להתאמן כל יום. כמובן שעשיתי שינוי, והתאמתי את סוג האימון למצב הגופני שלי, ומלווה אותי מאמנת אישית מאוד מקצועית. אני עושה אימונים בחדר כושר, TRX והליכות בים שגם מאוד מרגיעות אותי נפשית. אם היו ימים שלא היה לי כוח והייתי מרגישה כבדה הייתי עושה רק הליכות, אבל העיקר לזוז ולהיות בתנועה .

טל בן חיים בהריון
זוגיות

איך בן הזוג שלך חווה את ההריון?
"יש לי בנזוג מפנק, עוזר ותומך, ומלווה אותי בכל דבר בהריון. בעלי מבוגר ממני בהרבה שנים, יש לו יותר נסיון חיים. הוא מאוד רוצה ילדים והוא מאוד מאזן אותי בהריון, בעיקר נותן פרופרוציות נכונות לדברים. הוא מקבל את ההריון ומלווה אותי בתמיכה מלאה, לא מתנהג כמו "ילד" מפוחד. הוא עובד בעיקר בחו"ל והוא טס הרבה מאוד, כי לאחר הלידה הוא רוצה להשאר כאן כמה שיותר, אז יוצא לי להיות גם לא מעט לבד".

"כולם מפחידים אותנו שכשיהיה לנו ילד נהיה עייפים ועצבניים ונריב הרבה, ואני מעט חוששת ממה יהיה אחרי הלידה. אבל נראה לי שלאנשים יש נטייה לזכור את הדברים הלא טובים מכל שלב, ויש את אלה שהיה להם קשה בזוגיות ומקווים שלכולם יהיה קשה לפחות כמו להם. אני משתדלת להיות אופטימית ולסמוך עליו שיעזור לי ולנו לעבור את זה בטוב"

לא לפחד מהפחד

שאלנו את טל מה החששות העיקריים שלה – "מעבר לחששות הרגילים שקושרים בבריאות של התינוק ושלי, יש מעט חשש ממה יהיה אחר כך. הסביבה מאוד מלחיצה "חכי חכי מה מחכה לך" מישהי אמרה לי אתמול "את מתרגשת? כי הולכים להגמר לך החיים?", וכמה שאני מנסה לא להקשיב לאף אחד , אלה רעשים שכל הזמן מפריעים ברקע".

אומרים לי שזה ביטול עצמי, ושלא יהיה לי זמן לכלום אז מזה אני קצת חוששת.
בשבועות האחרונים, אני חושבת כל יום על הלידה, וזה מפחיד אותי. אבל כמו כולן, גם אני אעבור את זה.

טל בן חיים בהריון
בארון ההריון

תכניסי אותנו לארון ההריון שלך – איך היית מגדירה את סגנון הלבוש שלך בהריון? והאם הוא השתנה בעקבות ההריון?

טרום ההריון, אהבתי ביומיום ללבוש בגדי ספורט, כל הזמן הייתי עם טייצים וטופים. זה היה הסטייל האהוב עלי. ככה היית תופסת אותי בערך כל יום…. דווקא בהריון עברתי ללבוש שמלות צמודות , כאלה שמדגישות את הגזרה, אני חושבת שזה ממש יפה ומאוד מחמיא שרואים בטן הריונית.
האמת, שלא ידעתי שיש דבר כזה "אופנת הריון" וגיליתי עולם שלם של חנויות של בגדי הריון.

כשהצטלמתי לקמפיין של אבישג ארבל, קיבלתי כמה פריטים ממש מוצלחים, הכי שווה זה ג'ינס הריון, ובתקופה הזו לשלב אותו עם סריג זה הלוק האהוב עלי. קניתי כמה סטים טובים להריון, אני אוהבת להתלבש ולהרגיש בנוח, ולא מאמינה בללבוש סתם בגדים שגדולים עליך.

אני אוהבת מאוד עקבים בערב, ועד כה ממשיכה לנעול אותם גם בהריון.

טל בן חיים בהריון
צילום: שילת מזרחי לאבישג ארבל
"אמא שלי מרוקאית, לא מרשה לי לקנות כלום לפני הלידה"

מאז שנכנסתי לשליש האחרון , אני ערה מלא בלילה. קמה לפיפי ואז לא מצליחה להרדם איזה שעה, ואז קמה ב 7 בבוקר. בזמן שאני ערה אני חושבת על כל מה שאני רוצה לקנות, ואיך לסדר וכו'. אני מרוקאית, ואמא שלי ממש הכניסה לי את החשש מעין הרע ושאסור לקנות כלום, אבל עכשיו שאני חודש לפני לידה כבר ממש יש לי רצון לקנות דברים שיהיו לי.

חדר לתינוק למשל בחרתי והזמנתי, והוא יגיע אחרי הלידה. וממש היום, עשיתי, יחד עם בעלי, את הקניה הגדולה של כל מה שצריך לאחרי הלידה. זה היה כיף ומאוד מרגש. גם עגלה כבר קניתי. אז אני די מסודרת.

I'm Glowing

טל יפהפיה, עור הפנים שלה קורן צעיר ורענן, ונראה שההריון עושה לה טוב. " עור הפנים שלי כרגע הוא הכי יפה שהיה לי בחיים! השיער שלי התמלא והתארך. אני מקווה שזה לא יעבור אחרי ההריון…"
אין לי ממש שגרת טיפוח, אני מאוד טבעית, לא מאוד מתאפרת, השיער שלי טבעי, כך שלא ממש שיניתי משהו בשגרת הטיפוח בהריון.

טל בן חיים בהריון
הכי מתגעגעת ל…

כמובן סושי, מאוד מאוד מתגעגעת. אני ממש חולמת על דגים נאים ומחכה לרגע שאוכל אותם שוב. יש מקומות שעושים סושי לנשים בהריון וזה בסדר, אבל אני מחכה מאוד לדבר האמיתי.
חשבתי שמאוד יחסר לי אלכוהול, כי הייתי שותה כוס יין ביום, אבל באופן מפתיע, זה בכלל לא חסר לי.

הכי לא בא לי

אוכל בשרי. באופן מוזר לא מתחשק לי אוכל מבושל, מעדיפה פרוסה עם גבינה ועגבניה או פיצה ואוכל חלבי, אבל ממש לא בשר.
הפכתי רגישה מאוד לעשן של סגריות, אני מריחה מישהו מעשן מקילומטר וזה ממש מפריע לי.

היום שאחרי

מה את מתכננת לעשות אחרי החופשת לידה?
אני רוצה לחזור לספורט כמו שצריך, לפני ההריון הייתי בשיא הכושר שלי . תמיד עשיתי ספורט, ומאז שהכרתי את בעלי שהוא ספורטאי לשעבר, הכל התגבר. הוא מגיע ממשפחה של ספורטאים מקצועיים, ונכנסתי בעקבותיהם לנושא של תזונה אימונים מורכבים וכדומה, ואני כבר מחכה לחזור לזה אחרי הלידה.

זה תחום שמאוד מעניין אותי ואני חושבת אולי לעסוק בו. ולקחת קורסים מקצועיים אחרי הלידה. ברגע שאחזור לעצמי אני אגם ארצה לחזור לדגמן.

טל בן חיים בהריון
צילום: שילת מזרחי
משהו לסיום

" יש נטייה לחשוב שילדים בגיל צעיר זה בזבוז זמן יקר של מימוש עצמי והגשמה. אבל האמת היא שלדחות הקמת משפחה בשביל קריירה והגשמה זה בעיני בזבוז זמן. זה הכל עניין של בחירה, לבחור לדחות הקמת משפחה בשביל ההזדמנויות של חיצוניות, כמו בעולם הדגומנות למשל, או לבחור לא לדחות שום דבר ולתת לחיים לדחות את ההזדמנויות בשבילך."

הוספת תגובה