Lifestyle#

מסביב לעולם בתשעה חודשים

מעיין רייכמן, מגישת תכניות טיולים, מגיעה לכל מקום בעולם גם בהריון, כולל מסע להודו, סיור רגלי מטורף בצ'כיה וטיפוס מאות מדרגות באיטליה. איך היא עושה את זה ומה הטיפים שלה לחופשה בהריון?

היא ביקרה ב-80 מדינות שונות בעולם, בשנת 2018 לבדה היא טסה 18 פעמים, וגם בהריון היא הספיקה לבקר בבולגריה, הודו, צ'כיה ואיטליה. הכירו את האשה שחיה את החלום: מעיין רייכמן, מגישת תכניות טיולים ואושיית רשת בתחום התיירות. את הקריירה שלה החלה כדוגמנית בגיל 15. היא התאהבה במצלמה ומאז היא עובדת כמגישה וכתבת בתכניות לייף סטייל בטלוויזיה. העבודה של רייכמן כוללת המון נסיעות לחו"ל וגם כשנכנסה להריון היא המשיכה לטוס. היינו חייבות לשמוע עוד על כל החוויות שלה מטיולים בעולם וגם לקבל ממנה טיפים לחופשה מומלצת בהריון.

"כבר כילדה, בזמן שכל החברים שלי ראו ערוצי ילדים, אני ראיתי נשיונל ג'יאוגרפיק", היא מספרת לנו בראיון מיוחד. "הייתי מרותקת לתכניות האלה ותמיד רציתי לפגוש את היעדים שאני רואה על המסך במציאות. רק חיכיתי להגיע לגיל שאני אוכל לטוס ולהגיע לשם. 

"בגיל 16 החלטתי לעבוד ולממן לעצמי טיול בקפריסין עם חברות. מאותו הרגע ועד שהתגייסתי לצבא כל שקל שחסכתי היה מיועד רק לטיולים. כשחברות שלי הוציאו כסף על בגדים ומוצרי איפור, אני חסכתי במטרה לראות עולם. זה התחיל מאירופה והמשיך ליעדים רחוקים יותר. זו באמת האהבה הכי גדולה שלי".

את טסה המון במסגרת העבודה. גם נחה על הדרך?

"חלק גדול מאוד מהנסיעות שלי הוא חופשות והן מפנקות מאוד. כמשפיענית בתחום התיירות, אני מוזמנת לסקר הרבה מאוד בתי מלון , חברות תעופה ואפילו ערים מובילות בעולם, אני ממש לא יכולה להתלונן".

נשמע כמו חלום. איך ההריון משתלב בחיים האלה?

"למזלי, ההריון שלי התחיל טוב. לא היה לי קשה והרגשתי שאני יכולה להמשיך להסתובב בעולם עד שאצטרך להפסיק לטוס מבחינה רשמית".
הנסיעה הראשונה של רייכמן בהריון, הייתה בחודש שלישי לסקי בבולגריה. היא לא חשבה לרגע לוותר על הסקי, רק בחרה לעשות זאת במסלול המתונים. "חששתי כמובן מנפילות והחלקות, ולא נתתי לעצמי להתפרע", היא מספרת בחיוך.

דברים שרואים מכאן, לא רואים משם

הנסיעה הבאה שלה בשבוע 17 הייתה לא פחות ולא יותר – להודו. זה היה ביקור ראשון שלה בהודו והוא לא בדיוק הסתיים כפי שחשבה.
"הוזמנתי להודו לנסיעה מפנקת עבור תכנית טיולים, ידעתי שאני שוהה בבתי מלון ברמה גבוהה ולא דאגתי בכלל. ביקרתי במקומות הרבה יותר גרועים מבחינה תברואתית ובטיחותית, כמו קונגו או מדינות אחרות במזרח אפריקה, וזה לא היה נראה לי הזוי או בעייתי.

"יומיים לפני החזרה הביתה התחלתי להרגיש נורא. חזרתי לארץ לשלושה שבועות של גיהנום, כאבי בטן קשים, חוסר יכולת לעכל אוכל. התחלתי לרדת במשקל וזה היה מאוד מדאיג. בביקור השלישי בחדר המיון גילו שיש לי טפיל שהגיע איתי מהודו. טפיל נדיר יחסית, שהטיפול בו במצב רגיל הוא באנטיביוטיקה שכמובן לא מותרת לשימוש בהריון ולכן הטיפול היה אחר. הייתי מרותקת למיטה חודשיים.

"זה הצד הפחות זוהר של משפיעניות שלא רואים באינסטגרם. קיבלתי אנטיביוטיקה חזקה מאוד, שלא מחסלת את הטפיל אלא רק 'מרדימה' אותו".

חופשה בכל רגע

את תהליך ההחלמה החלה רייכמן בחודש חמישי, ומאז היא צמודה לתפריט מיוחד מותאם להריון שמלווה אותה כדי לשמור על מצב מאוזן יחסית. מלבד ההתמודדות עם הטפיל, היא גם עברה תאונת דרכים והייתה מאושפזת שלושה ימים במחלקת יולדות עם צירים. אבל אם חשבתן שזה עצר אותה, אתן לגמרי טועות. כמה ימים לאחר שהתאוששה כבר היתה בדרך לחופשה הבאה.

"הוזמנתי לצ'כיה על ידי משרד התיירות הצ'כי וטסתי לשם עם ירדן הראל חברתי. הייתי בשבוע 28 ואלה היו כמה ימים מאוד אינטנסיביים. כל יום הלכנו ברגל כ-10 ק"מ ולפעמים יותר, ותוך כדי אני צריכה גם לשמור על תפריט מאוזן ומוקפד. האמת? נהניתי מכל רגע.

"אחרי שבועות ארוכים בהם הייתי מרותקת למיטה, הבנתי שהריפוי שלי הוא בעשייה ולא במנוחה. ברגע שיכולתי מבחינה פיזית לעמוד בטיסה, היה לי ברור שאני עושה את זה. חזרתי מהנסיעה הזו עם הרגשה הרבה יותר טובה מאיך שיצאתי אליה".

מה היעד האחרון שביקרת בו?

"הנסיעה האחרונה שלי לחו"ל בהריון  היתה לחופשה זוגית עם בעלי באיטליה, סוג של 'בייבי מון'. נסיעה אחרונה שלנו לפני שנהפוך להורים, אנחנו יחד תשע שנים והאמת שממש התרגשתי לקראת החופשה הזאת. טסנו לאמלפי, מקום חדש שלא הייתי בו לפני כן. הייתה לנו חופשה מושלמת, גם בה לא הפסקתי לנוע. מי שמכיר את אמלפי, יש מאות מדרגות לרדת לחוף, ואחר כך לטפס חזרה".

החופשות והנסיעות של רייכמן, מלוות בדרך כלל גם בשמירה על שגרת אימונים, היא הולכת המון ברגל ומתאמנת במכון הכושר במלון. במהלך ההריון , ובעיקר לאחר הנסיעה להודו, היא נמנעת מאימוני כושר, ותומכת בגוף עם דיקור ואימוני מתיחות עם מאמן אישי, שהוא גם ספורט תרפיסט.

כעת רייכמן בשלב שכבר אי אפשר לטוס, אז היא מנצלת את הזמן שנותר עד הלידה לחופשות בישראל. לשמחתה, היא מוזמנת כמעט בכל סוף שבוע למלון אחר ברחבי הארץ וכבר הספיקה לנפוש בחיפה, נהריה והרצליה. ויש לה עוד כמה שבועות…

איך שומרים על זוגיות עם כל כך הרבה נסיעות?

"לשמחתי בעלי מצטרף אלי לרוב הנסיעות. חלק גדול מהטיסות הן חופשות שאני מוזמנת אליהן ואנחנו נוסעים יחד. לפעמים יוצא שיש לו נסיעה עסקית והוא מצטרף אלי אחריה, כמו בהודו, למשל. למזלי הרב הוא היה איתי שם כשלא הרגשתי טוב".

הנסיעות שלך מלוות בהרבה אוכל – טעימות, התנסויות. איך זה עבד לך בהריון?

"אני מודה שאני לא מאוד מתלהבת מאוכל. אני לרוב פתוחה לנסות ולטעום אבל אני לא מאלה שחייבים לטעום כל דבר וילכו במיוחד למסעדות כדי לנסות אוכל מסוים. מהבחינה הזו, ההריון לא מאוד הגביל אותי, ושמרתי על כל מה שצריך לשמור".

כבר חשבת לאן תטוסי עם הבייבי לחופשה ראשונה?

"הייתי מאוד רוצה לטוס למלדיביים, אבל זה פחות ריאלי כי זה יעד רחוק. מניחה שבשלב הראשון תהיה חופשה בישראל בלי טיסות ונתקדם משם. החודשים הראשונים אחרי הלידה יהיו בחורף אז ייקח לנו קצת זמן לצאת לחופשה".

מדריך לחופשה בהריון

ביקשנו מרייכמן לתת לנו כמה טיפים שווים לחופשה בהריון. מה לארוז, איך לבחור את היעד, ממנה להימנע ועל מה אסור לוותר. "הכי חשוב בעיני זה להמשיך ולהתנסות גם בהריון, כמובן בכפוף למצב הבריאותי ולתחושה הכללית, אבל נסיעות וחופשות תמיד עושות טוב ונותנות אנרגיה"

מה חשוב לקחת בחשבון כשמתכננים חופשה בהריון?
 • לבחור יעדים שלא כרוכים במאמץ פיזי רב. בדיעבד, הנסיעה שלנו לאמלפי לא התאימה להריוניות. טיפסתי אינסוף מדרגות וזה היה לא פשוט בכלל.
 • להימנע ממקומות עם תנאי תברואה ירודים. אני ממליצה לוותר על מדינות עולם שלישי. גם אם אתן חושבות שאתן בסדר ועמידות, במהלך ההריון הגוף שלנו מייצר חיים, והוא הרבה יותר רגיש לזיהומים, וירוסים וכדומה.
 • לא לטוס ליעדים חמים מדי, או מקומות בלי מיזוג אוויר. אם נופל עליכן גל חום באירופה כשאתן בחודש שמיני – זה ממש לא נעים.
 • להיזהר מאוד עם אוכל. תמיד לשאול מה יש במנה. יש מקומות כמו איטליה, למשל, שמכינים הרבה מנות עם ביצה חיה, כמו רטבים מסוימים של פסטה וסלטים. הם לא מציינים את זה, ולכן מאוד חשוב לשאול.
מה חובה לקחת לחו"ל בהריון?
 • חיטוי, חיטוי, חיטוי. מאז הטפיל, אני לא זזה בלי אלכוג'ל. זה פריט הכרחי מבחינתי בנסיעות, ובפרט בהריון.
 • קרם הגנה. גם בחורף וגם בקיץ, לא משנה לאיזה יעד חובה קרם הגנה איכותי לפנים.
 • קרם נגד סימני מתיחה. אני משתמשת בו במהלך ההריון, ותמיד לקחתי איתי גם לנסיעות כדי לא להפסיק את השימוש.
 • נעליים נוחות. ותרו מראש על העקבים, חבל על המאמץ. נעליים שטוחות או סניקרס יתאימו גם ליום וגם לערב, ויהיה לכן הרבה יותר נוח. אין דבר פחות מעיק יותר מאשר לנעול נעלי עקב אחרי יום שלם של טיולים או קניות כשהרגליים נפוחות.
 • כרית מפנקת לצוואר. השקעתי בכרית שהיא גם רוטטת ובמהלך הטיסה השתמשתי בה גם לתמיכה לצוואר וגם לעיסוי לגב התחתון. מומלץ מאוד.
 • תרופות טבעיות. תכשיר טבעי שמותר לשימוש בהריון לחיזוק המערכת החיסונית או לטיפול במחלות קלות. אי אפשר להיכנס לבית מרקחת ולבקש משהו לשיעול או חום, חשוב שיהיה אתכן משהו שאתן יודעות שמותר לכן להשתמש בו.
 • גרבי לחץ. למי שצריכה, בפרט בטיסות ארוכות, כדאי לקחת גרבי לחץ. יש להתייעץ עם הרופא המטפל.
שתפי אותנו בטיפ לאריזה חכמה לחופשה בהריון
"להכין סטים מוכנים של בגדים ולמדוד הכל בבית לפי הנסיעה. אני אישית מצטלמת כל הזמן וחשוב לי לדעת מראש מה יהיה הלוק בכל יום. זה מאוד עוזר כשאת בהריון. אל תתעצלו, תמדדו הכל מראש, תראו שנוח לכן עם הבגדים, שכלום לא לוחץ, שזה מסתדר לכן עם הנעליים הנוחות. חופשה נעימה!"

2 Comments

הוספת תגובה